Lillestrøm – Strømsgodset (Mandag 18:00)

Skrevet av Inge Grytbak

Lillestrøm fikk riktignok med seg ett bortepoeng hjem fra Haugesund forrige helg i kampen som endte 2-2, men laget har skuffet ut i fra forventningene i vår og tidligere denne uken fikk også Arne Erlandsen sparken for andre gang i klubben. Det er foreløpig usikkert hvem som tar over treneransvaret på Åråsen, men det hviskes både om Tor Ole Skullerud, Tom Nordlie og Magnus Powell. De gule og svarte er nummer 13 med 13 poeng før denne runden og ligger nå bare to poeng over nedrykksstreken i det som fort kan bli en ny sesong for å berge seg på vårt øverste nivå. Spiller som kjent kvartfinale hjemme mot Bryne i cupen senere i år, men alt fokus er nå på å bedre klubbens tabellposisjon i serien. Hjemmefasiten viser 2-3-1. Erling Knudtzon har slitt med skade, men var tilbake sist til tross for at sterke rykter har plassert spissen i Molde i sommer.

69933163
Arne Erlandsen fikk sparken som Lillestrøm-trener tidligere denne uken.

Strømsgodset har som ventet fått et løft under BP og klatret opp på 11.plass med sine 16 poeng etter forrige helgs solide 3-0 seier hjemme over overraskelseslaget Ranheim på Marienlyst. Slo også ut samme lag i cupen 2-0 ti dager i forveien og har sett bedre ut nå sammenlignet med da Skullerud ledet laget i vår. 1-2-4 borte skremmer dog ingen. Sentrale Nguen er tilbake etter karantene, mens Stengel, Sætra og Tokstad sto over grunnet skade sist. Kan være tilbake her.

 

Vi tror Godset-flyten fortsetter og regner med laget reiser hjem med minst ett poeng i bagasjen fra Åråsen. De småfrekke prøver ren B til 2,75.

 

Tippetips:

Strømsgodset/uavgjort – 1.57 hos Coolbet

 

Tidligere kamper:

Vålerenga – Bodø/Glimt (Lørdag 18:00)

 

Midt i all VM-fotballen ruller Eliteserien videre. Vålerenga hadde lite å stille opp med da laget tapte 0-3 borte mot et for dagen godt Rosenborg-lag søndag. Ligger dermed på 8.plass med 22 poeng når serien nå nærmer seg halvspilt, men det skiller bare fire poeng opp til medeljeplass for Ronny Deilas menn. Småpene 3-2-1 hjemme i hovedstaden. Sentrale Felipe Carvalho måtte stå over forrige helgs møte med Rosenborg på grunn av skade, men kan være tilbake til denne. Ibrahim er ute med karantene etter å ha pådratt seg sitt fjerde gule kort sist.

35160623_10156196164376285_4615451442025594880_n
Spill på kampen her!

Bodø/Glimt skuffet kanskje litt med 1-1 hjemme mot tabelljumbo Sandefjord forrige helg og ligger nå på 12.plass med 14 poeng. Tre poeng skiller ned til Start og Stabæk som ligger under streken og på kvalifiseringsplass i øyeblikket. 1-3-3 borte. Keeper Popovic er solgt til Røde Stjerne og har forlatt klubben, mens spissen Kupen er ute med langtidsskade. Midtstopper Lode har også stått over de siste kampene grunnet skade, men nærmer seg comeback. Jeg tror Vålerenga reiser seg på hjemmebane. Oddsen er mer enn godkjent. H.

 

Tippetips:

Vålerenge til å vinne – 1.88 hos Coolbet

 

Levanger – Ullensaker/Kisa (Søndag 18:00)

 

Vi tar med en kamp fra OBOS-ligaen denne helgen også. Levanger har slitt i motbakke i hele vår og sommer og ligger nå nest sist i OBOS-ligaen med tolv poeng når vi nå snart har spilt halve sesongen. Fikk med seg ett poeng hjem fra møtet med Åsane i Bergen (3-3) forrige helg i en kamp der laget måtte låne hjemmelagets reservedrakter. Røk 0-4 mot Mjøndalen i forrige hjemmekamp og Roger Naustan har i det hele tatt fått en tøff førstesesong som hovedtrener for de røde og hvite. Står med svake 1-1-4 hjemme på Moan, der kun HamKam er slått. Hajdari er ute med skade, mens Ljung måtte ut i forrige hjemmekamp og sto over Åsane-kampen sist helg.

 

Ullensaker/Kisa var en positiv overraskelse under Vegard Skogheims ledelse forrige sesong. Laget har fulgt opp i år til tross for at sentrale spillere som Sandberg og Ødemarksbakken har forlatt klubben og ligger før denne runden på 5.plass med 22 poeng. Har 3-2-2 på reisende fot. Sist helg måtte de nøye seg med ett poeng hjemme mot Sandnes Ulf (2-2) i en kamp de lenge så ut til å ha kontroll på. Røk 0-2 i siste serierunde her i fjor. To lag som har det med å være involvert i målrike kamper. Her bør begge lag score!

 

Tippetips:

Begge lag scorer – 1.40 hos Coolbet

 

Lillestrøm – Strømsgodset (Mandag 18:00)

 

Lillestrøm fikk riktignok med seg ett bortepoeng hjem fra Haugesund forrige helg i kampen som endte 2-2, men laget har skuffet ut i fra forventningene i vår og tidligere denne uken fikk også Arne Erlandsen sparken for andre gang i klubben. Det er foreløpig usikkert hvem som tar over treneransvaret på Åråsen, men det hviskes både om Tor Ole Skullerud, Tom Nordlie og Magnus Powell. De gule og svarte er nummer 13 med 13 poeng før denne runden og ligger nå bare to poeng over nedrykksstreken i det som fort kan bli en ny sesong for å berge seg på vårt øverste nivå. Spiller som kjent kvartfinale hjemme mot Bryne i cupen senere i år, men alt fokus er nå på å bedre klubbens tabellposisjon i serien. Hjemmefasiten viser 2-3-1. Erling Knudtzon har slitt med skade, men var tilbake sist til tross for at sterke rykter har plassert spissen i Molde i sommer.

69933163
Arne Erlandsen fikk sparken som Lillestrøm-trener tidligere denne uken.

Strømsgodset har som ventet fått et løft under BP og klatret opp på 11.plass med sine 16 poeng etter forrige helgs solide 3-0 seier hjemme over overraskelseslaget Ranheim på Marienlyst. Slo også ut samme lag i cupen 2-0 ti dager i forveien og har sett bedre ut nå sammenlignet med da Skullerud ledet laget i vår. 1-2-4 borte skremmer dog ingen. Sentrale Nguen er tilbake etter karantene, mens Stengel, Sætra og Tokstad sto over grunnet skade sist. Kan være tilbake her.

 

Vi tror Godset-flyten fortsetter og regner med laget reiser hjem med minst ett poeng i bagasjen fra Åråsen. De småfrekke prøver ren B til 2,75.

 

Tippetips:

Strømsgodset/uavgjort – 1.57 hos Coolbet